Genel Bilgi :

Genel Bilgi : Akrilik esaslı, kullanıma hazır iç ve dış cephe astarıdır. Temiz yüzeylere kuvvetle yapışarak müteakip uygulamalar için yüksek aderans yüzeyi oluşturur. İç ve dış kullanıma uygundur, su bazlıdır, solvent içermez, kokusuzdur. Kullanıma hazırdır, yüksek uygulama metrajına sahiptir. Su geçirimsiz, fakat su buharı geçirgendir, rutubet oluşumuna engel olur. Uygulama yüzeyinin emiciliğini dengeleyerek müteakip kaplamanın homojen şekilde kurumasına imkan sağlar, renk tonlamalarına ve parlaklık farklarının oluşumuna engel olur.

Özellikler :

Özellikler :
  • Yüksek aderans sağlar
  • Yüzey emiciliğini dengeler
  • Su geçirimsizdir
  • Su buharı geçirgenliği yüksektir
  • Kaplama verimi yüksektir
  • Kolay uygulanır
  • Renk tonlamalarını engeller

Yüzey hazırlığı :

Yüzey hazırlığı : Yüzeyler kuru, temiz, sağlam, taşıyıcı ve serbest parçacıklardan arındırılmış olmalıdır.   Yağ, gres, kir, çimento şerbeti, pas, kalıp yağı, tuz kusması gibi aderansı azaltacak tabakalar uygulamadan önce tam olarak temizlenmelidir. Gerekli görülen alanlarda kumlama ve zımparalama işlemleri ile yüzey pürüzlendirilmelidir. Negatif taraftan su veya tuz kusması gözlenen yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler çukur, kırık, segregasyon, kalıp hatası, çatlak içermemeli, düzgün olmalı ve tozumamalıdır. Bu tür hatalar uygulamadan önce tamir harcı ile düzeltilmelidir. Taşıyıcı olmayan, tozuyan veya ufalanan mineral esaslı yüzeyler uygulamadan önce Astar ile emprenye edilerek sağlamlaştırılmalıdır.

Karışımın hazırlanması :

Karışımın hazırlanması : Akrilik Astar kullanıma hazırdır. Yabancı madde, dolgu maddesi, çimento ve benzerlerini eklemeyiniz. Kullanımdan önce homojen kıvama gelene kadar ağır devirli motorlu karıştırıcı ile karıştırınız. Gerekli görülen durumlarda % 20 aşmamak kaydı ile temiz su ile inceltilebilir.  

Akrilik Astar uygulanması :

Akrilik Astar uygulanması : Akrilik Astar fırça, rulo veya uygun püskürtme ekipmanı  ile uygulanır. Tam kuruma beklendikten sonra kaplama uygulamasına devam edilir.  

Dikkat edilecek hususlar :

Dikkat edilecek hususlar :
  • Uygulama yapılan yüzeyler kuruyana kadar yağmur, su ve dondan korunmalıdır.
  • Uygulama +50C ve +300C arasında yapılmalı, aşırı sıcak ve rüzgarlı ortamlarda yapılan uygulamalarda gerekli önlemler alınmalıdır.
  • Islak veya donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.

Kullanılan Aletler :

Kullanılan Aletler : Fırça , rulo veya boya tabancası.

Aletlerin temizliği :

Aletlerin temizliği : Uygulamadan hemen sonra su ile. 

Sarfiyat :

Sarfiyat : 0,150 – 0,250  kg / m2  Ambalaj :       15 L plastik kova

Depolama :

Depolama : Kuru ve serin ortamda (+50C üzerindeki sıcaklıklarda), orijinal ambalajında açılmamış olarak depolayınız. Güneşte bırakmayınız ve dondan koruyunuz. 12 ay raf ömrü vardır.  

Dikkat :

Dikkat : Koruyucu eldiven, gözlük ve elbise kullanınız. Göz ve deri temasından kaçınınız. Deri teması halinde bol su ve sabun ile yıkayınız. Göz teması halinde bol su ile yıkayınız ve hemen bir doktora başvurunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Yutmayınız, boş  ambalajları gıda maddesi ve içme suyu depolamak amacı ile kullanmayınız. Boş ambalajları ateşe atmayınız.