akrilikdiscepheboyasi_03
akrilikdiscepheboyasi_04
akrilikdiscepheboyasi_05
akrilikdiscepheboyasi_06
akrilikdiscepheboyasi_07
akrilikdiscepheboyasi_08
akrilikdiscepheboyasi_09

Genel Bilgiler:

Akrilik reçine esaslı, düz görünümlü, kullanıma hazır, yüksek örtücü, istenilen renkte hazırlanan dış cephe boyasıdır. Su bazlıdır, solvent içermez, kokusuzdur. Kimyasal reaksiyonunu tamamlayarak kürlendikten sonra su ile temasta çözünme yapmaz, yüksek mekanik mukavemete ulasır, dış etkenlere ve dona karşı çok dayanıklıdır. Formülasyonundaki yüksek ısı haslığına sahip pigmentler sayesinde ilk rengini solmadan muhafaza eder.

Teknik veriler :

Renk sınırsız (yapılamaz renkler çok azdır ) dekoratif renkte esası su bazlı akrilik reçine.

Yoğunluğu : takr. 1,40 g / cm3

Uygulama sıcaklığı : +5 C ve +30C arasında

Uygulama süresi : takr. 30 dakika

Kuruma süresi : takr. 24 saat

Yüzey hazırlığı :

Yüzeyler kuru, temiz, sağlam, taşıyıcı ve serbest parçacıklardan arındırılmış olmalıdır. Yağ, gres, kir, çimento şerbeti, pas, kalıp yağı, tuz kusması gibi aderansı azaltacak tabakalar uygulamadan önce tam olarak temizlenmelidir. Gerekli görülen alanlarda kumlama ve zımparalama islemleri ile yüzey pürüzlendirilmelidir. Negatif taraftan su veya tuz kusması gözlenen yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler çukur, kırık, segregasyon, kalıp hatası, çatlak içermemeli, düzgün olmalı ve tozumamalıdır. Bu tür hatalar uygulamadan önce tamir harcı ile düzeltilmelidir.

Karışımın hazırlanması :

Kullanıma hazırdır, yabancı madde, dolgu maddesi, çimento ve benzerlerini eklemeyiniz.

Emprenye uygulanması :

Taşıyıcı olmayan, tozuyan veya ufalanan mineral esaslı yüzeyler uygulamadan önce Akrilik Astarı ile emprenye edilerek sağlamlaştırılmalıdır.

Astar uygulanması :

Uygulama yapılacak tüm yüzeyler uygulama yapılmadan önce Akrilik Astar ile astarlanır. Tam kuruma beklendikten sonra AKRİLİK DIŞ CEPHE BOYASI uygulamasına devam edilir. Astar olarak sarfiyat 150 - 200 g/m2 dir.

AKRİLİK DIŞ CEPHE BOYASI UYGULANMASI :

AKRİLİK DIŞ CEPHE BOYASINA birinci kat uygulamada % 15 – 20 oranında temiz su ile inceltilerek, ikinci kat uygulamasına % 5 oranında temiz su ile inceltilerek uygulanır.

Dikkat edilecek hususlar :

  • Uygulama yapılan yüzeyler kuruyana kadar yağmur, su ve dondan korunmalıdır.
  • Uygulama +5 C ve +30 C arasında yapılmalı, aşırı sıcak ve rüzgarlı ortamlarda yapılan uygulamalarda gerekli önlemler alınmalıdır.
  • Birbiri ile bağlantılı yüzeylerde mümkün olduğu kadar aynı şarj numarasına sahip olan ürünler kullanılmalıdır. Bunun mümkün olmadığı durumlarda farklı şarj numarasına sahip ürünler arasında harman yapılmalıdır.
  • Islak veya donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.

Aletlerin temizliği :

Uygulamadan hemen sonra su ile.

Sarfiyat :

AKRİLİK DIŞ CEPHE BOYASINA (1-2 katta) 0,20 – 0,40 kg / m2

Ambalaj Tipleri:

2.5 Lt, 7.5 Lt,15lt + - %2