banyo_011
banyo_018
cocukodasi_004
cocukodasi_007
mutfak_007
mutfak_008
yatakodasi_009
yemekodasi_001
yemekodasi_004
yemekodasi_005
yemekodasi_008

Ürün Tanımı :

Ürün Tanımı: Su bazlı, saf akrilik reçine esaslı, yarı mat, kokusuz, dekoratif son kat iç cephe boyasıdır.

Özellikleri:

Özellikleri: Yarı mat dokusu ve içeriğindeki reçinenin su itme ve buhar geçirgenliğini arttırıcı özelliği sayesinde yüksek dayanıklılıktadır. Sararmaya ve  UV (ultraviyole) ışınlarına karşı direnci yüksektir. Parlak ve yüksek örtücülüğe sahip, kolay uygulanabilen, iyi yayılan ve iyi yapışan bir boyadır. Çatlama, kabarma ve dökülme yapmaz. Macunlama ve astarlama işlemleri yapılmış sıva, beton, eternit, alçıpan gibi mineral, ahşap ve metal iç yüzeylere uygulanır.

Yüzey Hazırlama :

Yüzey Hazırlama: Uygulanacak yüzey düzgün, sağlam ve kuru olmalı; kir, pas ve yağlardan temizlenmelidir. Kabarmış ve tebeşirlenmiş eski boya tabakaları yüzeyden temizlenmelidir. İyi durumdaki eski boyalı yüzeyler, tutunmayı arttırmak için ince zımpara ile zımparalanmalıdır. Doldurulması gereken çukurlar macun ile doldurulmalı ve yüzey düzeltilmelidir. Kuruyan macunlu yüzey zımparalandıktan sonra, ahşap ve mineral yüzeyler % 20-25 oranında su ile inceltilmiş Boya ile, metal yüzeyler antipas astar ile astarlanmalıdır. Astar olarak sentetik astar veya antipas astar uygulanırsa 36 saat, su bazlı astar uygulanırsa 3 saat beklendikten sonra iç cephe boyası 1 kat %10 inceltilerek , 2. kat inceltilmeden uygulanır.

Uygulama Şekli :

Uygulama Şekli : Alt zemin hazırlığı yapılmış yüzeylere iyice doyurulmuş fırça veya rulo ile iki kat olarak uygulanır. Katlar arasında 3 saat beklenmelidir. Son katta inceltilmemiş iç cephe boya sı uygulaması, yüzeydeki yayılmayı arttırır. Düzgün yüzey elde etmek için homojen bir dağılım sağlanmalıdır. Uygulama sırasında yüzey ve ortam ısısı 5-30 °C arasında olmasına özen gösterilmelidir.

Kuruma Zamanı :

Kuruma Zamanı: (20°C sıcaklıkta) Dokunma kuruması 10 dakikada; toz tutmama kuruması 25 dakika; sert kuruması 24 saatte tamamlar. Katlar Arası Bekleme Süresi; Min. 3 Saattir.

Önerilen Kat Sayısı:

Önerilen Kat Sayısı: Min. 2 Kat (Yüzey Özelliklerine Göre Değişebilir)

Kullanılan Aletler :

Kullanılan Aletler: Fırça , rulo veya boya tabancası.

İnceltme / Karışım Oranı :

İnceltme / Karışım Oranı : Kullanıma hazırdır . Su ile % 5 oranında inceltilir .

Yoğunluğu :

Yoğunluğu : takr. 1,40 g / cm3

Pratik Tüketim:

Pratik Tüketim: 0,150 - 0,250 Kg/m² (Yüzey özelliklerine göre değişebilir)

Depolama Şartları:

Depolama Şartları: Depolama Şartları: Doğrudan güneş ışığı almayan, ağzı kapalı ambalajlarda, 5-30°C arasında depolayınız. Yarım kullanılmış veya açılmış ambalaj depolanmaz. Dondan koruyunuz.

Ambalaj Tipleri:

Ambalaj Tipleri: 15 Lt, 7.5 Lt, 2.5 Lt + - %2

Dikkat :

Dikkat :Koruyucu eldiven, gözlük ve elbise kullanınız. Göz ve deri temasından kaçınınız. Deri temasıhalinde bol su ve sabun ile yıkayınız. Göz teması halinde bol su ile yıkayınız ve hemen bir doktora basvurunuz. Çocukların ulasamayacağı yerde saklayınız. Yutmayınız, boş ambalajları gıda maddesi ve içme suyu depolamak amacı ile kullanmayınız.