özellikler:

Özel kimyevi katkılı, aderansı yüksek, çimento esaslı bir yüzey düzeltme ve tamir macunudur.

Uygulanacak Yüzeyler:

İç ve dış mekanlarda (beton, tavan, taban ve duvarlarda) düzgün olmayan kırık, bozuk ve hatalı yüzeylerin doldurularak düzgünleştirilmesinde kullanılır.

Tüketim:

Duvar yüzeylerinin durumuna göre tüketim miktarı değişkendir.

Uygulama Tekniği:

Beton Tamir Harcı uygulaması yapıldıktan sonra iyice sertleşmeden üzerine hiçbir işlem yapılmamalıdır. Uygulamadan 1-1.5 saat sonra son perdah yapılarak yüzeyin düzgün hale getirilmesi sağlanmış olur.

Uygulanacak zemin temiz, yapısal olarak sağlam, yağ, beton kür maddesi ve kalıp yağlarından arındırılmış olmalıdır. Mevcut çatlak yerler kazılarak sağlam zemin bulunmalı ve gerekirse kanaviçe ile takviye edilerek tamirat yapılmalıdır.

Toz haldeki Beton Tamir Harcı temiz su ilavesiyle harç kıvamında hazırlanır. 25 kg.'lık kuru harç içine yaklaşık olarak4-5 lt. su ilave edilir. Temiz su yavaş yavaş eklenerek toprak kalmayacak şekilde iyice karıştırılır. Karıştırıcı matkap ucu kullanılması tavsiye edilir.

Hazırlanan harç 3 saat içinde tüketilmelidir. Kullanıma ara verildiğinde sertleşen harç tekrar kullanılmamalıdır. Malzemenin kısmi priz yapma süresi 1 haftadır. Tamamen priz yapması için 28 gün geçmelidir. Çatlak kısımların tamirinde alkaliye karşı emprenye edilmiş cam elyaf kanaviçe ile kullanılmalıdır.

Depolama:

Depolama sırasında dış tesirlerden özellikle rutubetten korunmalı ve 10 sıradan fazla istiflenmemelidir. Depolama süresi 6 aydır.

Ambalaj:

25 Kg.lık polietilen veya kraft torbalar içerisinde kuru toz olarak ambalajlanmıştır.