granityapistirmaharci
granityapistirmaharci_01
granityapistirmaharci_02
granityapistirmaharci_03
granityapistirmaharci_04
granityapistirmaharci_05

Ürün Tanımı

Çimento esaslı, yüksek performanslı, esneklik sağlayan, tek bileşenli seramik ve fayans yapıştırma harcı.

Özellikleri

Özellikleri

Isı farklılıklarının yoğun olduğu yerlerde kullanıma elverişlidir. Suya ve dona dayanıklıdır. Bütün mekanlarda, yatay ve dikey zeminlerde rahatça kullanılır.

Yüzey Hazırlığı

Yüzey Hazırlığı

Uygulama yapılacak yüzey; kalıp yağı, toz, boya, kir vb. tutunmayı önleyecek maddelerden arındırılmalıdır. Yüzeydeki çatlak ve delikler Tamir harcı ile kapatılır. Kabarmış sıvalar temizlenmeli, yüzey uygulamadan önce nemlendirilmelidir.

Uygulama Bilgileri

Karıştırma kabına önce su konulur, sonra FLEX YAPIŞTIRMA HARCI eklenir. (6 lt. su/ 25 kg. torba) ve topaklar giderilinceye kadar karıştırılır. 5 dk. bekletildikten sonra tekrar karıştırılır. Hazırlanan harç 10-15 mm kalınlığında yüzeye uygulanır. Taraklanarak seramik yapıştırılır. Seramiğin iyi yapışması için lastik çekiç ile yüzeye kuvvet uygulanarak uygulama yapılmalıdır. 20x20 cm.den büyük kaplamalar için uygulama malzeme arkasına yapılmalı sonra duvara yapıştırılmalıdır.

Uyarılar

Ahşap yüzeylerde, metal yüzeylerde, boyalı ve neme maruz yüzeylerde uygulanamaz. Alçı levha, alçı sıva, alçı blok vb. yüzeylerde aderans artırıcı astar kullanılmadan uygulanamaz. Esnemenin ve gerilmenin çok olduğu yüzeylerde, prefabrik ve yerden ısıtmalı döşemelerde kullanılamaz.

Depolama

Depolama Orijinal ambalajlarında en fazla 10 kat istifle kuru ve nemsiz bir ortamda 6 ay süreyle saklanmalıdır. Torba açıldıktan sonra 7 gün içerisinde tüketilmesi önerilir.

Ambalaj

Ambalaj 25 kg’Kraft Torba

Tüketim

Tek taraflı uygulama için geçerlidir.

Tarak Ölçüsü Tüketim : 5-7kg./m²