grenlidiscepheboyasi_01
grenlidiscepheboyasi_11
grenlidiscepheboyasi_13
grenlidiscepheboyasi_15
grenlidiscepheboyasi_16

Genel Bilgi :

Genel Bilgi : Akrilik reçinesi esaslı, kullanıma hazır, yüksek örtücülüğe sahip, hazır renkli, tekstüre dış cephe boyasıdır. Tekstüre dokusu ile yüzey hatalarını örter, dekoratif dış cephe yüzeylerinin oluşturulmasında kullanılır. GRENLİ DIŞ CEPHE BOYASI su bazlıdır, solvent içermez, kokusuzdur. Tam kuruduğunda su ile temasta çözünme yapmaz, yüksek mekanik mukavemete ulaşır, dış etkenlere ve dona karşı çok dayanımlıdır. Formülündeki ışığa dayanıklı pigmentler sayesinde ilk rengini solmadan muhafaza eder.  

Teknik veriler :

Teknik veriler :
  • Yoğunluğu :yaklaşık 1,60 g / cm3
  • Uygulama sıcaklığı : +5C  ile +30C arasında olmalı
  • Uygulama süresi : yaklaşık  30 dakika
  • Kuruma süresi : uygulandıktan yaklaşık  36 saat  sonra tam kuruma gerçekleşir.

Yüzey hazırlığı :

Yüzey hazırlığı : Yüzeyler kuru, temiz, sağlam, taşıyıcı ve serbest parçacıklardan arındırılmış olmalıdır. Yağ, gres, kir, çimento şerbeti, pas, kalıp yağı, tuz kusması gibi aderansı azaltacak tabakalar uygulamadan önce tam olarak temizlenmelidir. Gerekli görülen alanlarda kumlama ve zımparalama işlemleri ile yüzey pürüzlendirilmelidir.  Negatif taraftan su veya tuz kusması gözlenen yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler çukur, kırık, segregasyon, kalıp hatası, çatlak içermemeli, düzgün olmalı ve tozumamalıdır. Bu tür hatalar uygulamadan önce tamir harcı ile düzeltilmelidir. 

Karışımın hazırlanması :

Karışımın hazırlanması : GRENLİ DIŞ CEPHE BOYASI kullanıma hazırdır. Yabancı madde, dolgu maddesi, çimento ve benzerlerini eklemeyiniz. 

Emprenye uygulanması :

Emprenye uygulanması : Taşıyıcı olmayan, tozuyan veya ufalanan mineral esaslı yüzeyler uygulamadan önce Astar ile emprenye edilerek sağlamlaştırılmalıdır.

Astar uygulanması :

Astar uygulanması : Uygulama yapılacak tüm yüzeyler uygulama yapılmadan önce Akrilik Astar ile astarlanır. Tam kuruma beklendikten sonra GRENLİ DIŞ CEPHE BOYASI uygulamasına devam edilir. Astar olarak sarfiyat 150 - 200 g/m2 dir.

GRENLİ DIŞ CEPHE BOYASI uygulanması :

GRENLİ DIŞ CEPHE BOYASI uygulanması : Gerekli yüzey hazırlığı tamamlanmış olan yüzeylere kristal veya mercan rulo ile uygulama yapılır. Uygulama 1 kat halinde yapılır. Gerekli görülen yerlerde GRENLİ DIŞ CEPHE BOYASI su ile inceltilerek uygulama öncesinde renkli astar olarak uygulanabilir. Kalın tekstür elde etmek için GRENLİ DIŞ CEPHE BOYASI inceltilmeden uygulanmalı, daha ince tekstür için arzu edilen dokuya göre inceltilme oranı seçilmelidir (maksimum % 10 oranında su ile inceltilebilir. ).  

Dikkat edilecek hususlar :

Dikkat edilecek hususlar :
  • Uygulama yapılan yüzeyler kuruyana kadar yağmur, su ve dondan korunmalıdır.
  • Uygulama +5C ve +30C santigrat derece arasında yapılmalı, aşırı sıcak ve rüzgarlı ortamlarda yapılan uygulamalarda gerekli önlemler alınmalıdır.
  • Birbiri ile bağlantılı yüzeylerde mümkün olduğu kadar aynı şarj numarasına sahip olan ürünler kullanılmalıdır. Bunun mümkün olmadığı durumlarda farklı şarj numarasına sahip ürünler arasında harman yapılmalıdır.
  • Islak veya donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır.

Kullanılan Aletler :

Kullanılan Aletler : Fırça , rulo veya boya tabancası.

Aletlerin temizliği :

Aletlerin temizliği : Uygulamadan hemen sonra su ile yapılır.

Sarfiyat :

Sarfiyat : GRENLİ DIŞ CEPHE BOYASI 0,75 – 1,25 Kg / m2

Ambalaj :

Ambalaj : GRENLİ DIŞ CEPHE BOYASI 15 L plastik kova

Depolama :

Depolama : Kuru ve serin ortamda (+5C üzerindeki sıcaklıklarda), orijinal ambalajında açılmamış olarak depolayınız. Güneşte bırakmayınız ve dondan koruyunuz. 12 ay raf ömrü vardır.  

Dikkat :

Dikkat : Koruyucu eldiven, gözlük ve elbise kullanınız. Göz ve deri temasından kaçınınız. Deri teması halinde bol su ve sabun ile yıkayınız. Göz teması halinde bol su ile yıkayınız ve hemen bir doktora başvurunuz. Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız. Yutmayınız, boş  ambalajları gıda maddesi ve içme suyu depolamak amacı ile kullanmayınız.